Change background image

En İyi Ekran Kartları ( 2013 Piyasası)

Konusu 'Ekran Kartları' forumundadır ve @rkadas tarafından 11 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. @rkadas

@rkadas Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    En İyi Ekran Kartları (2013 Piyasası)
    Ekran kartları bilgisayarların en önemli elemanlarından bir tanesidir. Özellikle oyunlarda kendisini hissettiren bu bileşen aynı zamanda grafik işlemleri yapan kişilerinde en çok ihtiyaç duyduğu bilgisayar parçaları arasında yerini korumaktadır. Ekran kartının özellikleri ve bu özelliklere göre gösterdiği performansı kullanıcılar için çok önemli bir yere sahiptir.
    HD7990-7.jpg

Bilgisayarlarda bulunan parçalar olan işlemci, ram , harddisk gibi parçalardan daha önemli olan ekran kartı bilgisayar alırken dikkat etmeniz gereken en önemli parçalardan bir tanesidir.

Genellikle büyük üreticiler olması sebebiyle ekran kartı piyasasında ATI ve NVIDIA isimleri önemli yere sahip bulunmaktadır. İki markanın da ayrı ayrı piyasaya sürmüş olduğu bir çok ekran kartı modeli bulunmaktadır. Bu kadar çok model arasından ihtiyacınıza uygun olanı ve en iyi olanı seçmek yazının devamını incelemeniz gerekmektedir.

nvidia-geforce-gtx-690-3.jpg

Şuan piyasada olan en iyi ekran kartı Ati firmasının üretmiş olduğu Radeon HD 7990 modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Para ile satın alabileceğiniz en iyi ekran kartı olan Radeon 7990 , piyasada bulunan ve ekran kartı piyasasının başını çeken ekran kartlarından bir birtanesidir. Performans olarak olarak bir çok ekran kartından öne çıkan Radeon HD 7990 ihtiyaçlarınıza cevap verecek bir ekran kartıdır. Tabi ki bu kadar özelliklere sahip bir ekran kartının ucuz olmasını beklemek pek mümkün değildir. Ekran kartının fiyatı şuan itibari ile 1800 Türk lirası civarındadır.

slide.jpg

En iyi ekran kartları listesinin 2. Sırasında olan ekran kartı ise NVIDIA firmasının üretmiş olduğu GEFORCE GTX 690 ürünüdür. Performans açısından incelendiğinde muhteşem bir ekran kartı olan GTX 690 quad yapma olanağı ile kullanıcılara eşsiz bir deneyim sunmaktadır. Fakat bu performansa nazaran bazı dezavantajları bulunmaktadır. Bu dezavantajlar arasında yüksek fiyatlı olması, aşırı ısınma problemi ve yüksek miktarlarda enerji sarfiyatı bulunmaktadır.
  2. imrnprlr

imrnprlr HABER EDİTÖRÜ

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    evet ekran kartı bilgisayarın olmassa olmazlarından , heleki oyun tutkunuysanız bu markaları tercih etmek gerekiyor . Oyunun yanında Autocad , Solidworks ,Catia gibi proglamlarda gerçek modelleme yaparken de sorun yaşayabiliyoruz çünkü her ekran kartı desteklemiyor , ben Nvidia kullanıyorum ama Amd de çok iyi diye duymuştum
  3. ''TanrıVerdi''

''TanrıVerdi'' HABER EDİTÖRÜ

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    en üst resimdeki ekran kartının konusunu ben açmıştım, dünyanın en güçlü ekran kartı.

Sayfayı Paylaş