Change background image

En Çok Satan Akılı Telefonlar 2013 Yılı

Konusu 'Cep Telefonu Tavsiyeleri' forumundadır ve Araştırıyor tarafından 13 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Araştırıyor

Araştırıyor Piyasacı

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    30
    Istanbulnet istanbul_banner Image Banner
    EN ÇOK SATAN AKILLI TELEFONLAR 2013

Forumda bir çok arakadaş bu sorulara cevap bulmak istiyor bende dahil.Bu sebeple model çok olduğu için en iyisi şu model demek çok zorlaşıyor.Bu sebeple boş bulduğum bir zamanda bu makaleyi yazarak paylaşmak istedim karar sizlerin:)

iphone.jpg

iPhone 5 : Son zamanların en popüler akıllı telefonlarını üreten Apple gün geçtikçe daha da gelişmeye başladı.Steve Jobs'un miras bıraktığı iphone serisinde son olarak 5 piyasa sürülmüştü.İphone 4s'lere ekran daha da büyütüldü ve özellikleri geliştirildi.8 megapiksel çözünürlüğü bulunan bu cihazın 1080p video çekme kalitesi de bulunmaktadır.Özellikleri ve zengin uygulamaların bulunması onları telefon sektöründe üst seviyeye sürüklemiştir.Türkiyede ki fiyatı 2000 tl civarındadır.

galaxy-s4.jpg

Samsung Galaxy S4 : Satışları daha yeni yeni başlayan bu ürün İphone ile kıyasıya bir mücadele içerisindedir.Samsung Galaxy iphone5'e göre işlemcisi biraz daha hızlı durumdadır.13 Megapiksel kamera çözünürlüğü bulunmakta Android işletim sistemini kullanmaktadır.Türkiyedeki satış fiyatı 1900 TL ile 2000 TL civarında değişmektedir.

XPERİA Z.jpg

SONY XPERIA Z: Sony'nin en iddaalı olarak çıkarttığı Xperia Z toz ve su geçirmeme özelliğiyle diğer telefonlara göre farklılık göstermeyi başarmıştır.13.1 MP kamerası bulunmakta Android OS, v4.1.2 (Jelly Bean) işletim sistemini kullanmaktadır.Türkiye fiyatı 1900 tl civarındadır.

lumia920.jpg

Nokia Lumia 920 : Nokia son zamanlarda ürettiği telefonlarda pek ilgi göremese de Lumia 920 ile birlikte tekrar zirveye oynamayı başardılar.Windows Phone 8 işletim sistemine sahip olan bu cihazın 8 megapiksel fotoğraf çekme kalitesi bulunmakta.Telefonda dahili bellek 32 GB olmakla birlikte hafıza daha fazla yükseltilmemektedir.Türkiye fiyatı 1400-1600 Tl arasında bir fiyat ile satılmaktadır.

htc-one.jpg

HTC ONE :HTC One modeli 7 Mayısta ülkemizde piyasaya çıkmış durumda.En çok dikkat çeken noktası aliminyum kasası.Telefonun özellikleri ise:

143g ağırlığında, alüminyum kasa, 4.7-inç boyutunda 468 ppi Super LCD3 ekran, 1.7GHz 4 çekirdekli Qualcomm 600 işlemci, Adreno 320 GPU, 2GB RAM, 32/64GB depolama alanı (microSD kart desteği sunulmuyor), iki yıl ücretsiz 25GB'lık Dropbox bulut depolama hafıza, 2300mAh pil gücü, Android 4.1.2, HTC Sense 5, Beats Audio amplifikatör stereo hoparlörler ve 802.11ac Wi-Fi (802.11n üst serisi).Ülkemizdeki satış fiyatı 1950 -2000 TL arası değişmektedir.
    imrnprlr bunu beğendi.
  2. ''TanrıVerdi''

''TanrıVerdi'' HABER EDİTÖRÜ

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    ikinci çeyreğede az kaldı. bakıp göreceğiz.
  3. gncyysl

gncyysl Yetkili üye Yönetici

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    güzel haber olmuş elinize sağlık
  4. imrnprlr

imrnprlr HABER EDİTÖRÜ

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Telefonun ağırlığı , elde duruşu benim için çok önemli ,Lumia nın ağır oluşu benim için dezavantaj , bu alanda samsung çok başarılı
  5. gncyysl

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    hafiflik konusunda apple ve sony telefonlar samsung'dan daha iyi ama
  6. fatih

fatih Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben sbs sınavından henüz yeni çıktım ve eğer istediğim yer gelirse , ki geleceğine inanıyorum bir telefon almak istiyorum.Babamın bana ayırdığı bütçe 500 lira ama ben biraz sınırları zorlamayı düşünüyorum :D Yaklaşık 2 haftadır uygun , oyunları kaldırabicek ve face book twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde donukluk yapmayacak bir telefon arıyorum . Yardımcı olursanız sevirim .
  7. Teckno34

Teckno34 Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba,

Eğer bütçeyi 1.000 TL civarına çekebilirseniz donanımsal olarak fiyat aralığında istediğiniz özelliklere cevap verecek telefon S4 Mini fakat 1 GB Ram ve 1.4 Ghz frekans hızı ayrıca alimünyum kasası ile HTC One Mini de tercih edebilirsiniz.Bu iki telefon isteklerinize cevap verebilir.Fakat HTC One Mini özelliklerine çok yakın kamerası 5 Megapiksel olan S3 Mini ise şu anda 600 - 700 TL aralığında.S3 Mini de tercihiniz olabilir.
    fatih ve imrnprlr bunu beğendi.
  8. imrnprlr

imrnprlr HABER EDİTÖRÜ

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Samsung Galaxy Ace (500 TL) veya GM Discovery (600 TL) tercih edebilirsin.Sonuçta alacağın telefonu birkaç yıl kullanacağını düşünürsek 100-200 TL çok da önemli değil bence.Sınırları biraz daha zorlayabiirim dersen benim de tercihim Samsung Galaxy S3 Mini(700 TL) olur.Bu belirttiğim telefonlarla oyun,sosyal ağ gibi alanlarda sorun yaşamazsın.
    fatih bunu beğendi.
  9. gncyysl

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    500 TL ile ancak orta düzey akıllı telefonların düşük segmentlilerini alabilirsin eğer Teckno 34'ünde dediği gibi 1000 lira seviyesine çıkabileceksen HTC One Mini'yi öneririm.
    fatih ve imrnprlr bunu beğendi.
  10. fatih

fatih Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Önerileriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar ama benim babam hiç düşünmeyeceğiniz kadar inatçıdır.Başta ace 2 yi (600 tl) denicektim ama şarz sıkıntısının olduğunu duydum . Şimdide önerilerinizle s3 mini yi denicem umarım babamdan olumlu bir cevap alırım . Terkar teşekkürler. :)
    imrnprlr bunu beğendi.
  11. crackher

crackher Piyasaya Girdi

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    15

Sayfayı Paylaş